E-radca

E-porady

 

W ramach kancelarii Lexperts sugerujemy skorzystanie z możliwości, jakie niosą za sobą media elektroniczne w praktyce doradztwa prawnego

 

Elektroniczne postępowanie upominawcze

Kancelaria Prawna Lexperts to przede wszystkim profesjonalizm i nowoczesność, dlatego też poza tradycyjną reprezentacją przed Sądem oferuje swoim klientom możliwość składania pozwów w EPU (elektronicznym postępowaniu upominawczym) przed e- Sądem. Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało wprowadzone w celu dochodzenia roszczeń pieniężnych, jako postępowanie odrębne, prowadzone w sprawach o mniej skomplikowanym stanie faktycznym, niewymagającym przeprowadzenia postępowania dowodowego. Cenimy czas naszych klientów, dlatego staramy się ciągle dążyć do podnoszenia jakości naszych usług oraz oferować jak najlepsze rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Procedura windykacji długu za pośrednictwem systemu EPU jest szybsza i mniej skomplikowana. Pozwala uzyskać nakaz zapłaty w formie elektronicznej, umożliwia elektroniczną komunikację z sądem oraz w pierwszym etapie pozwala na ograniczenie nakładu pracy. Kancelaria Prawna Lexperts w swoim bogatym doświadczeniu z sukcesem przeprowadziła swoich klientów przez kilkadziesiąt postępowań za pośrednictwem systemu EPU. W procesie dochodzenia wierzytelności przed e-Sądem oferujemy zarówno reprezentację klientów indywidualnych, przedsiębiorców, spółek, jak również organów i jednostek administracji publicznej, dodatkowo swoim klientom oferujemy możliwość przygotowania paczki pozwów i prowadzenia windykacji masowej.

 

Spółka w 24 godziny

Kancelaria Prawna Lexperts swoim klientom oferuje zawsze nowoczesne rozwiązania, stale dopasowując się do zmieniającej się rzeczywistości prawnej. Od początku 2012 roku wprowadzona została możliwość internetowej rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością bez konieczności podpisywania aktu notarialnego. Internetowa rejestracja spółki z o.o. przyśpiesza proces tworzenia spółki, ograniczając go z założenia do 24 godzin oraz pozwala uniknąć dodatkowych kosztów w postaci opłat notarialnych. Skorzystanie z rejestracji spółki w 24 h pozwala również ograniczyć okres organizacji spółki do minimum. Kancelaria Prawna Lexperts z sukcesem przeprowadzi swoich klientów przez proces elektronicznej rejestracji spółki. Posiadamy niezbędne uprawnienia, konto w elektronicznym systemie rejestracyjnym udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Od stycznia 2015 r. wprowadzona została możliwość założenia spółki jawnej i komandytowej. Natomiast od 1 kwietnia 2016 r. w sposób gruntowny zmienione zostaną uregulowania dotyczące obsługi spółek utworzonych elektronicznie – wprowadzona zostanie możliwość dokonania zmian w umowie spółki, zbycia udziałów, a w zakresie spółki z o.o. także podjęcia uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego. Ponadto obniżono wysokość opłaty od wniosku o wpis do KRS w przypadku spółek elektronicznych. Wskazane zmiany dodatkowo uatrakcyjniają ten sposób zakładania spółek. Kancelaria Prawna Lexperts oferuje swoim klientom kompleksową obsługę prawną w zakresie zakładania spółek drogą elektroniczną oraz ich rejestracji, a także dalszego funkcjonowania, a po zmianach, które wejdą w życie w 2016 r., również w zakresie podejmowania stosownych uchwał i zawierania umów drogą elektroniczną.

 

DO POBRANIA:

umowa-spolka-jawna

umowa-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia

umowa-spolka-komandytowa

 

 

Koszty założenia spółki z o.o.

Założenie spółki S24 (elektronicznie, bez obecności notariusza) – spółka w takim wypadku jest zakładana  w ciągu 1 dnia roboczego.

Założenie spółki w sposób tradycyjny jest droższe i znacznie dłuższe i obecnie może wynosić nawet do 3 miesięcy. Spółka S24 pozwala na założenie standardowej spółki. W razie jednak niestandardowych umów spółek niezbędne będzie skorzystanie z klasycznej drogi.

Na rejestrację spółki w trybie S24 składają się następujące koszty:

250 zł – opłata od wniosku o zarejestrowanie spółki z o.o. w rejestrze przedsiębiorców w KRS

100 zł – opłata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

170 zł – w przypadku rejestracji jako czynny podatnik VAT

0,5 % łącznej wartości wkładów – podatek od czynności cywilnoprawnych

 

Łącznie około 545 zł (przy spółce z o.o. o minimalnym kapitale zakładowym czyli 5.000 zł).

 

W przypadku założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób tradycyjny konieczna jest wizyta u notariusza – należy doliczyć dodatkowo ok. 600-900 zł (końcowa cena uzależniona jest od wynagrodzenia notariusza). Czas trwania rejestracji to łącznie do 3 dni roboczych przy spółce S24. Czas samej rejestracji to około 1 dzień roboczy + około 2 dni robocze na przygotowanie formalności do rejestracji. Natomiast przy zakładaniu spółki w zwykłym trybie to łącznie do 2-3 miesięcy. Czas ten jest uzależniony od szybkości działania danego Sądu rejestrowego. Doliczyć należy około 2 dni roboczych na przygotowanie wszystkich formalności do rejestracji.

 

Elektroniczny system informacji sądowej

W trosce o wysoką jakość świadczonych usług Kancelaria Prawna Lexperts należy do systemu elektronicznej informacji sądowej funkcjonującego w sądach wrocławskich. Przynależność do systemu daje możliwość szybkiego pozyskiwania informacji o stanie sprawy, włącznie z elektronicznym dostępem do protokołów z rozpraw, terminów rozpraw oraz podjętych przez sąd decyzji, postanowień i zarządzeń wydawanych w toku postępowania, niezwłocznie jak tylko dana czynność została podjęta i wprowadzona do systemu w sądzie.

W Kancelarii Radcy Prawnego Lexperts klienci nie muszą martwić się o innowacyjne rozwiązania prawne. Każdy dobry radca prawny jest w pełni zaznajomiony z tymi procedurami i z łatwością prowadzi przez nie sprawy swoich klientów.

Kontakt - Skontaktuj się z Nami

PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY CELEM USTALENIA TERMINU I MIEJSCA SPOTKANIA.
Lexperts

tel. + 48 601 535 173

Lexperts

ul. ks. Józefa Poniatowskiego 2/1  oraz  4/11
50-326 Wrocław
Dolnosląskie, Polska