Prawo energetyki odnawialnej

Kancelaria Prawna Lexperts zajmuje się doradztwem prawnym i świadczeniem usług prawnych dla podmiotów działających w sektorze energetyki odnawialnej, w tym również w dziedzinie odnawialnych źródeł energii (OZE).

W szczególności oferujemy:

  • doradztwo prawne w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii
  • analiza aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących odnawialnych źródeł energii oraz prawa energetycznego
  • pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych
  • opracowanie procedur zmiany przeznaczenia gruntu i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  • pomoc w uzyskaniu decyzji środowiskowej, przyłączenia do sieci elektroenergetycznej oraz zezwoleń i koncesji
  • opiniowanie umów związanych z realizacją inwestycji

 

Warto pamiętać, że instalacje odnawialnych źródeł energii, ze względu na pozytywny wpływ na środowisko i inne zalety, będą coraz chętniej i częściej wykorzystywane do wytwarzania energii użytkowej. Zakłada się, że ich udział w ogólnej produkcji energetycznej będzie systematycznie wzrastał każdego roku.

Prawo energetyczne OZE oraz regulująca je Ustawa o energii odnawialnej to jednak względnie nowe zagadnienia, którymi zajmują się prawnicy. To wciąż rozwijająca się branża w Polsce i na świecie. Z tego też względu nie jest łatwo znaleźć prawdziwych ekspertów z takiej dziedziny jak Prawo budowlane OZE. Wychodząc naprzeciw naszym Klientom i zmieniającym się potrzebom rynku, oferujemy usługi w zakresie prawa energetycznego i odnawialnych źródeł energii (tzw. prawo OZE).

W zakres naszych usług wchodzi m.in. reprezentowanie Klientów przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Oferujemy również skuteczne usługi doradcze i wydawanie opinii prawnych z zakresu OZE oraz innego typu rozporządzeń i dyrektyw Unii Europejskiej. Ponadto przygotowujemy regulacje i umowy z dziedziny rozproszonej energetyki, w tym m.in. skuteczne rozwiązania w dziedzinie kogeneracji, sieci rozproszonych, pozyskiwania pozwoleń i koncesji.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, posiadanej wiedzy i solidnemu wykształceniu, możemy zaproponować Państwu kompleksowe usługi w zakresie prawa OZE. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji na temat naszych usług podczas spotkania osobistego lub rozmowy telefonicznej.

Kontakt - Skontaktuj się z Nami

PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY CELEM USTALENIA TERMINU I MIEJSCA SPOTKANIA.
Lexperts

kancelaria@lexperts.pl

Lexperts

tel. 71 785 10 26
tel. 71 71 22 403
fax. 71 71 22 430
tel. kom. 785 500 700

Lexperts

ul. Czajkowskiego 63/1
51-171 Wrocław
Dolnoslaskie, Polska